Saturday, 30 March 2013

Dünya Türkleri Avrupa Platformu DÜTAP yöneticilerinden ziyaretler


Dünya Türkleri Avrupa Platformu DÜTAP yöneticilerinden ziyaretler.

http://www.gundem.be/tr/belcika/dunya-turkleri-avrupa-platformu-dutap-yoneticilerinden-ziyaretler

gundem.be
Kısa bir dönem önce Türk Dünyasının avrupa yaşayan vatandaşlarının kurmuş olduğu derneklerin bir araya araya gelerek oluşturdukları DÜTAP (Dünya Türkleri Avrupa Platformu), Belçika’nın Antwerpen şehrinde yapmış olduğu Nevruz Şöleni programından sonra Kenan Dağgün, Hasan Aydınlı, Abdumutalip İmirov ve Evren Atdından oluşan bir heyetle T.C. Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay beyi ve T.C. Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy'u makanlarında ziyaret etti.
Oldukça samimi bir havada geçen görüşmede DÜTAP hakkında bilgi veren dernek yöneticileri aynı zamanda kurucu üye dernekler listesinide sundular. Görüşmelerden gayet memnun olarak ayrılan platform yöneticileri kendilerine zaman ayırarak görüşme imkanı sunan Büyükelçi M. Hakan Olcay ve Başkonsolos A. Barış Ulusoy'a teşekkür edrek beraberce hatıra resmi çekindiler. 
ATEP KÖKLERE DÖNÜŞ RESİM SERGİSİNİ ZİYARET
DÜTAP heyeti daha sonrada Brüksel’de Schaerbeek belediyesinde sergilenen ATEP (Avrupa Türkiye Emirdağlılar Platformu) Köklere Dönüş Resim Sergisini gezdiler. Sergideki resimleri teker teker dikkatle inceleyen Dütap heyeti sergiyi çok güzel ve çok başarılı bulduklarını, sergiyi düzenleyen ATEP yöneticilerinede teşekkür ettiler.
gundem.be
gundem.be
gundem.be

No comments: