Sunday, 4 November 2012

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 89. yıldönümü töreni Brüksel’de muhteşem bir resepsiyonla kutlandı.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin Belçika´daki temsilcileri, 29 Ekim 2012 akşamı,  Tervuren Palais des Colonies salonun’da, Cumhuriyet’in 89. yılına yakışır bir resepsiyon düzenlediler.

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Maslahatgüzarı Oya Turan Yazar´ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonda, bayram tebriklerini Maslahatgüzar Oya Turan Yazar, eşi AB nezdinde Müsteşar Mustafa Turan, Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy, eşi Esin Ulusoy, Askeri Ataşe Kurmay Albay Ömer Faruk Demirbilek ve eşi Nurcihan Demirbilek, birlikte kabul ettiler.

Katılımın yüksek olduğu resepsiyonda seçkin konuklar arasında ITC Avrupa Birliği Temsilcisi Dr Hassan Aydınlı ve eşi davetli olarak yer aldılar.

Resepsiyona  katılanlar  arasında  Belçikanın federal ve bölgesel hükümeti Temsilcileri, Milletvekili ve siyasileri çok sayıda bulundu, bunlaradan beraber Belçikadaki yabancı misyon şefleri, AB nezdinde yabancı Büyükelçiler, NATO nezdinde Askeri Temsilciler, AB nezdinde T.C. Büyükelçisi İzzet Selim Yenel, eşi Sefire Serap Yenel, NATO nezdinde T.C. Büyükelçisi Haydar Berk, eşi Şeniz Berk, NATO Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Hüseyin Diriöz, KKTC Temsilcisi Büyükelçi Gizem Alpman, NATO Askeri Temsil Heyeti Başkanı Korgeneral Tahir Berkoğlu, Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar, Türk kökenli Belçika senatörü Fatma Pehlivan, Brüksel bölge milletvekili Mahinur Özdemir, Brüksel Saint-Josse Belediye Başkan Yardımcısı Hava Ardıçlık, Belediye Meclis Üyeleri Derya Alıc, Sadık Köksal, Filiz Güles, Belma Tek, Alperen Özdemir, Mustafa Ulusoy, Türk sivil ve askeri delegasyon temsilcileri, siyasiler, sivil örgüt temsilcileri, iş adamları, sanatçılar ve basın mensupları yer aldı.
Resepsiyon’da Irak’taki son siyasi gelişmeler ve özelikle Türkmeneli’de Türkmenlerin siyasi ve güvenlik durumu tartışıldı.

Büyük bir katılımın gerçekleştiği resepsiyonda konuklara lezzetli Türk mutfak ürünleri ikram edildi, resepsiyon da çok güzel bir ortamda gecti.

ITC Avrupa Birliği Temsilciliği
Brüksel-Belçika.
30 Ekim 2012.

No comments: